ROHM MCR03EZHJ133
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 13000ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for ROHM MCR03EZHJ133.
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
CAD Models
Download ROHM MCR03EZHJ133 symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
Introduction Date1996-12-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2005-04-01
Descriptions
Descriptions of ROHM MCR03EZHJ133 provided by its distributors.
FIXED RESISTOR 0603 Chip Resistor 5% 200ppm/C 13kOhm 100mW
Thick Film Resistor 0603 Case 13K Ohms 5%