RF Solutions RFM95W-868S2
RF Solutions LoRa , Lora, -148dBm, SPI, 3.3V
Datasheet
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for RF Solutions RFM95W-868S2.
Upverter
Datasheet123 pages6 years ago
Inventory History
3 month trend:
+68.67%
CAD Models
Download RF Solutions RFM95W-868S2 symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
EE Concierge
SymbolFootprint
SnapEDA
SymbolFootprint
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Descriptions
Descriptions of RF Solutions RFM95W-868S2 provided by its distributors.
RF TXRX MODULE ISM < 1GHZ SMD / General ISM < 1GHz LoRa™ Transceiver Module 868MHz Antenna Not Included Surface Mount
RFM95W LoRA Transceiver Module 868MHz