Renesas XUQ736156.250000I
Crystal Oscillator 156.25MHz LVPECL 3.3VDC ±25ppm ‐40 to +85°C 4-Pin SMD 7x5mm Cut Tape
Production
Price and Stock
Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Renesas XUQ736156.250000I.
Upverter
Datasheet20 pages12 years ago
Datasheet19 pages12 years ago
IHS
CAD Models
Model Info
Sourced byRenesas
Date of ReleaseAug 13, 2025
IPC CompliantIPC-7351B
Style Guide RevisionVersion 1.0 - Nov 1, 2024
Datasheet SourceVersion - Nov 21, 2024
Verification
Supply Chain
Introduction Date2016-10-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Descriptions
Descriptions of Renesas XUQ736156.250000I provided by its distributors.
Renesas XU Family of Low Phase Noise Quartz-based PLL Oscillators
LVPECL Output Clock Oscillator, 156.25MHz Nom
CLCC 7.00X5.00X1.30 MM, 2.54MM P