Renesas XUM535156.250000I
Renesas XU Family of Low Phase Noise Quartz-based PLL Oscillators
Production
Price and Stock
Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Renesas XUM535156.250000I.
Upverter
Datasheet20 pages12 years ago
Datasheet19 pages12 years ago
IHS
CAD Models
Model Info
Sourced byRenesas
Date of ReleaseAug 13, 2025
IPC CompliantIPC-7351B
Style Guide RevisionVersion 1.0 - Nov 1, 2024
Datasheet SourceVersion - Nov 21, 2024
Verification
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.01
Introduction Date2016-10-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Descriptions
Descriptions of Renesas XUM535156.250000I provided by its distributors.
LVDS Output Clock Oscillator, 156.25MHz Nom
3.3V ¡À50ppm 156.25MHz CLCC 5mm*3.2mm*1.2mm
CLCC 5.00X3.20X1.10 MM, 2.54MM P