Renesas XUL535390.625000I
Renesas XU Family of Low Phase Noise Quartz-based PLL Oscillators
Production
Price and Stock
Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Renesas XUL535390.625000I.
Upverter
Datasheet20 pages12 years ago
Datasheet19 pages12 years ago
IHS
CAD Models
Model Info
Sourced byRenesas
Date of ReleaseAug 13, 2025
IPC CompliantIPC-7351B
Style Guide RevisionVersion 1.0 - Nov 1, 2024
Datasheet SourceVersion - Nov 21, 2024
Verification
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Introduction Date2018-01-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Renesas XUL535390.625000I provided by its distributors.
LVDS Output Clock Oscillator, 390.625MHz Nom
3.3V ¡À100ppm 390.625MHz CLCC , 5mm*3.2mm*1.1mm
390.625000MHz 5032LVDS 3.3V 50ppm
CLCC 5.00X3.20X1.10 MM, 2.54MM P