Renesas XUL535312.500000X
Crystal Clock Oscillator LVDS Output 312.5MHz 5 x 3.2mm 6-Pin SMD
Production
Price and Stock
Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Renesas XUL535312.500000X.
IHS
Datasheet12 pages20 years ago
CAD Models
Model Info
Sourced byRenesas
Date of ReleaseAug 13, 2025
IPC CompliantIPC-7351B
Style Guide RevisionVersion 1.0 - Nov 1, 2024
Datasheet SourceVersion - Nov 21, 2024
Verification
Supply Chain
Introduction Date2016-10-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Renesas XUL535312.500000X provided by its distributors.
Renesas XU Family of Low Phase Noise Quartz-based PLL Oscillators
CLCC 5.00X3.20X1.10 MM, 2.54MM P