Renesas XUH518027.120000X
Renesas XU Family of Low Phase Noise Quartz-based PLL Oscillators
Production
Price and Stock
Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Renesas XUH518027.120000X.
Upverter
Datasheet20 pages12 years ago
Datasheet19 pages12 years ago
IHS
CAD Models
Model Info
Sourced byRenesas
Date of ReleaseAug 13, 2025
IPC CompliantIPC-7351B
Style Guide RevisionVersion 1.0 - Nov 1, 2024
Datasheet SourceVersion - Nov 21, 2024
Verification
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Renesas XUH518027.120000X provided by its distributors.
HCMOS 1.71V 1.89V 58mA 10pF ¡À20ppm 27.12MHz LLCC 5mm*3.2mm*1.2mm
HCMOS Output Clock Oscillator
CLCC 5.00X3.20X1.10 MM, 2.54MM P