Renesas XPN326156.250000I
Renesas Clcc 3.20X2.50X0.95 Mm, 2.10MM P
EOL
Price and Stock
Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Renesas XPN326156.250000I.
Upverter
Datasheet25 pages12 years ago
Datasheet25 pages12 years ago
IHS
CAD Models
Model Info
Sourced byRenesas
Date of ReleaseAug 13, 2025
IPC CompliantIPC-7351B
Style Guide RevisionVersion 1.0 - Nov 1, 2024
Datasheet SourceVersion - Feb 10, 2022
Verification
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Introduction Date2019-04-02
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 1 month ago)
LTB Date2026-09-11
LTD Date2027-03-11
Descriptions
Descriptions of Renesas XPN326156.250000I provided by its distributors.
HCSL 2.375V 2.625V ¡À25ppm 156.25MHz SMD-6P