Renesas XLH736066.666000I
Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Renesas XLH736066.666000I.
Verification
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Introduction Date2017-06-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Renesas XLH736066.666000I provided by its distributors.
XLH736 Series 66.666 MHz XO Standard 3.3V 47mA HCMOS Oscillator 6-SMD
HCMOS Output Clock Oscillator, 66.666MHz Nom
HCMOS SURFACE MOUNT ENABLE/DISABLE FUNCTION; ALSO COMPATIBLE WITH LVCMOS OUTPUT Oscillator 55/45% 15pF 85C 3ns
XTAL OSC XO 66.6660MHZ HCMOS SMD