Renesas XLH736022.579200I
Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Renesas XLH736022.579200I.
IHS
Farnell
3 month trend:
-18.11%
Introduction Date2016-10-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Renesas XLH736022.579200I provided by its distributors.
XL Series 22.5792 MHz 7 x 5 mm 3.3 V ±25 ppm SMT Standard LVCMOS Oscillator
HCMOS Output Clock Oscillator, 22.5792MHz Nom
OSCILLATOR, 22.5792MHZ, HCMOS, 7MM X 5MM;
Renesas Electronics XLH736022.579200I
XTAL OSC XO 22.5792MHZ HCMOS SMD