Renesas XLH735148.500000X
Renesas XL Family of Low Phase Noise Quartz-based PLL Oscillators
Production
Price and Stock
Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Renesas XLH735148.500000X.
Upverter
Datasheet23 pages12 years ago
Datasheet27 pages12 years ago
IHS
CAD Models
Model Info
Sourced byRenesas
Date of ReleaseAug 13, 2025
IPC CompliantIPC-7351B
Style Guide RevisionVersion 1.0 - Nov 1, 2024
Datasheet SourceVersion - Mar 2, 2022
Verification
Inventory History
3 month trend:
-31.73%
Introduction Date2017-06-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Renesas XLH735148.500000X provided by its distributors.
HCMOS Output Clock Oscillator, 148.5MHz Nom
3.3V ¡À50ppm 148.5MHz SMD-7050-6P 7.5mm*5.2mm*1.4mm
XTAL OSC XO 148.5000MHZ HCMOS