Renesas XLH735066.666000I
66.666 MHz, HCMOS 3.3V, 50 ppm Oscillator
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Renesas XLH735066.666000I.
IHS
Datasheet13 pages20 years ago
Future Electronics
Introduction Date2017-06-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Descriptions
Descriptions of Renesas XLH735066.666000I provided by its distributors.
HCMOS Output Clock Oscillator, 66.666MHz Nom
XTAL OSC XO 66.6660MHZ HCMOS SMD