Renesas XLH735001.843200X
XLH Series 1.8432Mhz 3.3V 50ppm -20°C ~ 70°C 7.50mm x 5.20mm Oscillator
Production
Price and Stock
Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Renesas XLH735001.843200X.
Upverter
Datasheet23 pages12 years ago
Datasheet27 pages12 years ago
IHS
RFMW
Future Electronics
CAD Models
Model Info
Sourced byRenesas
Date of ReleaseAug 13, 2025
IPC CompliantIPC-7351B
Style Guide RevisionVersion 1.0 - Nov 1, 2024
Datasheet SourceVersion - Mar 2, 2022
Verification
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.01
Introduction Date2016-10-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Renesas XLH735001.843200X provided by its distributors.
XO, 1.8432 MHz, 1,000 fs jitter, LVCMOS, 3.3 V, ±50 ppm, ‐20 to +70 °C, 7.0 x 5.0 mm
Renesas XL Family of Low Phase Noise Quartz-based PLL Oscillators
HCMOS Output Clock Oscillator, 1.8432MHz Nom
3.3V ¡À50ppm 1.8432MHz SMD-7050-6P 7.5mm*5.2mm*1.4mm
XTAL OSC XO 1.8432MHZ HCMOS SMD