Renesas XLH730007.372800I
XLH Series 7.3728Mhz 3.3V 100ppm -40°C ~ 85°C Oscillator
Production
Price and Stock
Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Renesas XLH730007.372800I.
Upverter
Datasheet23 pages12 years ago
Datasheet27 pages12 years ago
IHS
Future Electronics
CAD Models
Model Info
Sourced byRenesas
Date of ReleaseAug 13, 2025
IPC CompliantIPC-7351B
Style Guide RevisionVersion 1.0 - Nov 1, 2024
Datasheet SourceVersion - Mar 2, 2022
Verification
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Renesas XLH730007.372800I provided by its distributors.
Renesas XL Family of Low Phase Noise Quartz-based PLL Oscillators
HCMOS Output Clock Oscillator, 7.3728MHz Nom
SMD7050-6P Crystal Oscillators ROHS
XTAL OSC XO 7.3728MHZ HCMOS SMD