Renesas XLH720033.333000I
Renesas XL Family of Low Phase Noise Quartz-based PLL Oscillators
Production
Price and Stock
Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Renesas XLH720033.333000I.
Upverter
Datasheet23 pages12 years ago
Datasheet27 pages12 years ago
IHS
CAD Models
Model Info
Sourced byRenesas
Date of ReleaseAug 13, 2025
IPC CompliantIPC-7351B
Style Guide RevisionVersion 1.0 - Nov 1, 2024
Datasheet SourceVersion - Mar 2, 2022
Verification
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Introduction Date2017-06-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Descriptions
Descriptions of Renesas XLH720033.333000I provided by its distributors.
HCMOS Output Clock Oscillator, 33.333MHz Nom
2.5V ¡À100ppm 33.333MHz 7mm*5mm*1.45mm
XTAL OSC XO 33.3330MHZ HCMOS SMD