Renesas XLH53V012.287000I
Renesas XL Family of Low Phase Noise Quartz-based PLL Oscillators
Production
Price and Stock
Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Renesas XLH53V012.287000I.
Upverter
Datasheet23 pages12 years ago
Datasheet27 pages12 years ago
IHS
CAD Models
Model Info
Sourced byRenesas
Date of ReleaseAug 13, 2025
IPC CompliantIPC-7351B
Style Guide RevisionVersion 1.0 - Nov 1, 2024
Datasheet SourceVersion - Mar 2, 2022
Verification
Supply Chain
Introduction Date2018-09-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Renesas XLH53V012.287000I provided by its distributors.
12.287 MHz, 50 PPM, 15 pF, XLH5 sXO-PC3-ROOT, VCXO Oscillators
HCMOS Output Clock Oscillator
XTAL OSC VCXO 12.2870MHZ HCMOS