Renesas XLH536033.330000I
Oscillator Xo 33.33MHZ ±25PPM 15PF Hcmos 60% 3.3V 4-PIN Cllcc SMD T/r
Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Renesas XLH536033.330000I.
IHS
RFMW
Future Electronics
3 month trend:
-29.39%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.01
Introduction Date2016-10-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Descriptions
Descriptions of Renesas XLH536033.330000I provided by its distributors.
XO, 33.33 MHz, 1,000 fs jitter, LVCMOS, 3.3 V, ±25 ppm, ‐40 to +85 °C, 5.0 x 3.2 mm
Renesas XL Family of Low Phase Noise Quartz-based PLL Oscillators
HCMOS Output Clock Oscillator, 33.33MHz Nom
OSCILLATOR, 33.33MHZ, HCMOS, 5MMX3.2MM;
HCMOS SURFACE MOUNT ENABLE/DISABLE FUNCTION; ALSO COMPATIBLE WITH LVCMOS OUTPUT Oscillator 55/45% 15pF 85C 3ns
XTAL OSC XO 33.3300MHZ HCMOS SMD