Renesas XLH536026.666000I
Oscillator Xo 26.666MHZ ±25PPM 15PF Hcmos 55% 3.3V 6-PIN Cllcc SMD T/r
Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Renesas XLH536026.666000I.
IHS
Future Electronics
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.01
Introduction Date2016-10-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Renesas XLH536026.666000I provided by its distributors.
XL Series 26.666 MHz 3.3 V -40 to +85 °C 5 x 3.2 mm HCMOS XO PLL Oscillator
Renesas XL Family of Low Phase Noise Quartz-based PLL Oscillators
HCMOS Output Clock Oscillator, 26.666MHz Nom
XTAL OSC XO 26.6660MHZ HCMOS SMD