Renesas XLH336098.304000X
Renesas XL Family of Low Phase Noise Quartz-based PLL Oscillators
Production
Price and Stock
Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Renesas XLH336098.304000X.
Upverter
Datasheet23 pages12 years ago
Datasheet27 pages12 years ago
IHS
CAD Models
Model Info
Sourced byRenesas
Date of ReleaseAug 13, 2025
IPC CompliantIPC-7351B
Style Guide RevisionVersion 1.0 - Nov 1, 2024
Datasheet SourceVersion - Mar 2, 2022
Verification
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.01
Introduction Date2017-06-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Renesas XLH336098.304000X provided by its distributors.
HCMOS Output Clock Oscillator, 98.304MHz Nom
3.3V ¡À25ppm 98.304MHz , 3.2mm*2.5mm*900¦Ìm
XTAL OSC XO 98.3040MHZ HCMOS SMD