Renesas XFL225837.500000K
Renesas XF Plastic Package Family of Low Phase Noise Quartz-based PLL Oscillators
Production
Price and Stock
Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Renesas XFL225837.500000K.
IHS
Datasheet25 pages12 years ago
CAD Models
Model Info
Sourced byRenesas
Date of ReleaseAug 13, 2025
IPC CompliantIPC-7351B
Style Guide RevisionVersion 1.0 - Nov 1, 2024
Datasheet SourceVersion - Sep 13, 2023
Verification
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Renesas XFL225837.500000K provided by its distributors.
Crystal Oscillator 837.5MHz 2.5V ±50ppm 12-Pin SMD
LVDS Output Clock Oscillator, 837.5MHz Nom
XTAL OSC XO 837.5000MHZ LVDS SMD