Renesas 71V67602S133BGG8
3.3V 256K x 36 Synchronous 2.5V I/O PipeLined SRAM
Obsolete
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Renesas 71V67602S133BGG8.
Renesas
Datasheet24 pages11 years ago
CAD Models
Download Renesas 71V67602S133BGG8 symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Introduction Date2001-10-26
Related Parts
9Mb £¨256K x 36£© 256 k x 36 3.135V 320mA 3.465V 133MHz Parallel BGA 14mm*22mm*2.15mm
3.3V 256K x 36 Synchronous 3.3V I/O PipeLined SRAM
SRAM Chip Sync Single 3.3V 9M-Bit 256K x 36 4.2ns 119-Pin BGA
SRAM Chip Sync Quad 3.3V 9M-Bit 256K x 36 3.1ns 119-Pin BGA
SRAM Chip Sync Quad 3.3V 9M-Bit 256K x 36 3.5ns 119-Pin BGA Tray
Descriptions
Descriptions of Renesas 71V67602S133BGG8 provided by its distributors.