RCD RSF1B-911-JTW
Through Hole Resistor Axial 910 Ohms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial
Production
Price and Stock
DistributorSKUMinPkg
TLC ElectronicsRSF1B-911-JTW2,1101
19h
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for RCD RSF1B-911-JTW.
IHS
Datasheet1 page19 years ago
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2005-08-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of RCD RSF1B-911-JTW provided by its distributors.
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 910ohm, 350V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount