RCD PR2ER-511-JTQ
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 510ohm, 750V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
Price and Stock
DistributorSKUMinPkg
BiscoPR2ER-511-JTQ1
14h
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for RCD PR2ER-511-JTQ.
IHS
Datasheet1 page14 years ago
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Saint Lucia, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2006-10-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Descriptions
Descriptions of RCD PR2ER-511-JTQ provided by its distributors.