RCD CF25-1R0-JBW
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.25W, 1ohm, 250V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Production
Price and Stock
DistributorSKUMinPkg
BiscoCF25-1R0-JBW3,000
11h
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for RCD CF25-1R0-JBW.
IHS
Datasheet1 page3 years ago
Sager Electronics
Descriptions
Descriptions of RCD CF25-1R0-JBW provided by its distributors.
Res Carbon Film 1 Ohm 5% 0.25W(1/4W) Conformal Coated AXL Bulk
CF RES 1/4W 1.0 OHM 5% BULK