RCD 640-5000-FBW
Fixed Resistor, Wire Wound, 250W, 500ohm, 2300V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Chassis Mount
Production
Price and Stock
DistributorSKUMinPkg
Bisco640-5000-FBW4
9h
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for RCD 640-5000-FBW.
IHS
Datasheet1 page3 years ago
Datasheet1 page19 years ago
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.29.00.00
Introduction Date2006-10-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of RCD 640-5000-FBW provided by its distributors.