RCD 160-303-JBW
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 30000ohm, 400V, 5% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
Price and Stock
DistributorSKUMinPkg
Bisco160-303-JBW125
11h
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for RCD 160-303-JBW.
IHS
Datasheet1 page6 years ago
Sager Electronics
Inventory History
3 month trend:
-100%
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Saint Lucia, Usa
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2011-04-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Descriptions
Descriptions of RCD 160-303-JBW provided by its distributors.
Ceramic Composition Resistors
160 30K 5% PB FREE