Raltron Electronics CO6100-40.000
CO6 Series 40 MHz 5 V ±100 ppm 0°C TO +70°C Thru-Hole HCMOS Clock Oscillator
NRND
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Raltron Electronics CO6100-40.000.
IHS
Datasheet2 pages21 years ago
Future Electronics
Supply Chain
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 months ago)
Descriptions
Descriptions of Raltron Electronics CO6100-40.000 provided by its distributors.
HCMOS Output Clock Oscillator, 40MHz Nom