Ralec RTT064991FTP
250mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 4.99kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Ralec RTT064991FTP.
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2010-01-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Ralec RTT064991FTP provided by its distributors.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 4990ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Chip Resistors 1206 4.99KΩ ±1% 1/4W ±100ppm/℃
4.99K¦¸ ¡À1% 250mW ¡À100ppm/¡æ 1206 3.05mm*1.55mm*500¦Ìm