Ralec RTT061470FTP
250mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 147Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Ralec RTT061470FTP.
IHS
Datasheet11 pages2 years ago
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2011-03-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Descriptions
Descriptions of Ralec RTT061470FTP provided by its distributors.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 147ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
147¦¸ ¡À1% 250mW ¡À100ppm/¡æ 1206