Ralec RTT052551FTP
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 2550ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Ralec RTT052551FTP.
Introduction Date2011-03-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
Descriptions
Descriptions of Ralec RTT052551FTP provided by its distributors.
Chip Resistors 0805 2.55KΩ ±1% 1/8W ±100ppm/℃