Ralec RTT03154JTP
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 150000ohm, 75V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Ralec RTT03154JTP.
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2010-01-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Descriptions
Descriptions of Ralec RTT03154JTP provided by its distributors.
Chip Resistors 0603 150KΩ ±5% 1/10W ±100ppm/℃
150000¦¸ ¡À5% 1/10W 0603