Yageo Group BSCH0010050527NJCP
Multilayer Inductor, 27Nh, 0.3A, 0402 Rohs Compliant: Yes |Yageo BSCH0010050527NJCP
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group BSCH0010050527NJCP.
IHS
Datasheet26 pages2 years ago
Datasheet22 pages5 years ago
Datasheet21 pages3 years ago
Datasheet21 pages4 years ago
Inventory History
3 month trend:
-3.77%
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2019-09-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Yageo Group BSCH0010050527NJCP provided by its distributors.
Inductor Chip Unshielded Multilayer 27nH 5% 100MHz 8Q-Factor Ceramic 300mA 0402 T/R
General Purpose Inductor, 0.027uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
MULTILAYER INDUCTOR, 27NH, 0.3A, 0402;