Yageo Group BSCH0010050510NJCP
Multilayer Inductor, 10Nh, 0.3A, 0402 Rohs Compliant: Yes |Yageo BSCH0010050510NJCP
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group BSCH0010050510NJCP.
IHS
Datasheet26 pages2 years ago
Datasheet22 pages5 years ago
Datasheet21 pages3 years ago
Datasheet21 pages4 years ago
ODG (Origin Data Global)
Inventory History
3 month trend:
-0.12%
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2019-09-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Yageo Group BSCH0010050510NJCP provided by its distributors.
Inductor Chip Unshielded Multilayer 10nH 5% 100MHz 8Q-Factor Ceramic 300mA 0402 T/R
General Purpose Inductor, 0.01uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
100MHz 3.9GHz 300mA 8@100MHz 10nH 260m¦¸ ¡À5% 0402 1mm*500¦Ìm*600¦Ìm
FIXED IND 10NH 300MA 260MOHM SMD
300mA 10nH 卤5% 260m惟 0402 Inductors (SMD) ROHS