Piher PT10MH01-104A2020
PT10 Series 100 KO 0.15 W 10 mm Carbon Potentiometer
Datasheet
Price and Stock
DistributorSKUMinPkg
Future ElectronicsPT10MH01-104A202005KBag
QuestPT10MH01-104A20200
4h
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Piher PT10MH01-104A2020.
Future Electronics
Datasheet4 pages15 years ago
Datasheet4 pages16 years ago
Datasheet1 page17 years ago
Datasheet4 pages17 years ago
Datasheet4 pages17 years ago
Datasheet4 pages0 years ago
Mouser
Related Parts
Res Carbon Film Trimmer 100K Ohm 20% 0.15W 1(Elec)/1(Mech)Turn (10.3 X 6mm) Pin Thru-Hole Bulk
PT10 Series 100 kOhm 0.15 W ±20 % Through Hole 10 mm Carbon Potentiometer
Trimmer Potentiometer Carbon 10mm Slotted Hole PT 10 LH 100 K
POTENTIOMETER CARBON CERMET LINEAR 100 KOHMS KNURLED SHAFT PTV09 SERIES
Potentiometer, Carbon, 0.05W, 100000ohm, 20V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
Carbon potentiometer, 100 kΩ, 0.05 W, linear, solder pin, PTV09A-4225F-B104
Descriptions
Descriptions of Piher PT10MH01-104A2020 provided by its distributors.
Trimmer Potentiometers 100Kohms 10mm Rnd Side adj