Piher PT10LV10-202A2020
Trimmer Potentiometers 2Kohms 10mm Rnd Top adj
Price and Stock
Related Parts
Res Cermet Trimmer 2K Ohm 25% 1/5W 1(Elec)/1(Mech)Turn (6.81 X 8.1 X 7.62mm) Pin Thru-Hole Bag
±20% 100mW 2kΩ Potentiometers, Variable Resistors ROHS
TE Connectivity1623893-8
ResCermet Trimmer 2K Ohm 25% 0.2W(1/5W) 1(Elec)/1(Mech)Turns (6.8 X 8.1 X 7.8mm) Pin Thru-Hole
Res Carbon Film Trimmer 2K Ohm 25% 1/5W 1(Elec)/1(Mech)Turn (9 X 6.35mm) Pin Thru-Hole Bag
PanasonicEVM-EGSA00B23
TRIMMER 2K OHM 0.3W TH
Single-Turn Trimmer Potentiometers 9MM RND 2.2KOHMS 25% 0.2WATTS
Descriptions
Descriptions of Piher PT10LV10-202A2020 provided by its distributors.
Res POT 2K Ohm 20% 3/20W Turn 10mm Thru-Hole
TRIMMER 2K OHM 0.15W PC PIN TOP