Piher PT10LH01-505A3030
Trimmer Potentiometers 5Mohms 10mm Rnd Side adj
Submit Request for Quote
Submit an RFQ to a group of distributors who specialize in finding hard-to-find parts.
Request for Quotation (RFQ)
This request will be sent to the specified suppliers.
(* indicates required field)
Quote request
Suppliers *
Contact details
CAD Models
Download Piher PT10LH01-505A3030 symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Related Parts
TE Connectivity1-1630480-7
Res Carbon Film Trimmer 4.7M Ohm 30% 3/20W 1(Elec)/1(Mech)Turn (9.8 X 11 X 6mm) Pin Thru-Hole
Descriptions
Descriptions of Piher PT10LH01-505A3030 provided by its distributors.