Panduit CCS25-S10-M0
Cable Strap; Weather-resistant; No. 10 Mount; 0.37 in. Wide; OD: 0.25 in.
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Panduit CCS25-S10-M0.
JRH Electronics
Datasheet1 page9 years ago
Electro Sonic
Sager Electronics
Inventory History
3 month trend:
-3.73%
Supply Chain
Country of OriginUS
Related Parts
Fixed diameter cable clamp 8 screw (M4) .12 (3.2mm) bundle black bulk package.
PanduitCCS19-S8-C
Fixed diameter cable clamp 8 screw (M4) .19 (4.8mm) bundle white standard package.
PanduitCCS50-S8-C
Cable clamp, max. bundle Ø 12.7 mm, steel, natural, (L x W x H) 15.2 x 9.4 x 15.3 mm
TE Connectivity1-604771-0
Cable Tie,4", Black, 100Pk Rohs Compliant: Yes |Amp Te Connectivity 1-604771-0
TE Connectivity2-604771-0
Cable Tie, Black, 4" (1000) Rohs Compliant: Yes |Amp Te Connectivity 2-604771-0
Plastic Cable Wrap, Cable Clamps, Cable Ties and Accessories, Tapes and Sealants
Descriptions
Descriptions of Panduit CCS25-S10-M0 provided by its distributors.
Wire Marker Products CABLE CLAMPS
Fixed Diameter Clamp. 0.25 Inch (6.4 mm) Bundle Diameter. No. 10 (M5) Screw. Black. Durable nylon cable clamp. Fully rounded inside edges minimize abrasion to wire bundles. Secure using secondary mechanical fastener (not included).