Panasonic EXC-16CT350U
FERRITE BEAD 35 OHM 0403 / 35 Ohms @ 100 MHz Signal Line Ferrite Bead 6-SMD, No Lead 100mA 4Ohm
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Panasonic EXC-16CT350U.
Panasonic
Datasheet6 pages8 years ago
Electro Sonic
Inventory History
3 month trend:
-3.06%
CAD Models
Download Panasonic EXC-16CT350U symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
SymbolFootprint
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2017-06-01
Descriptions
Descriptions of Panasonic EXC-16CT350U provided by its distributors.
Common Mode Chokes Triple 35Ohm 100MHz 0.1A 4Ohm DCR SMD T/R
Panasonic EXC16CT350U - Common mode Noise Filters
35Ω@100MHz 4Ω 3 SMD-6P,0.9x0.7mm Common Mode Filters ROHS
100mA 35¦¸@100MHz 4¦¸ 0403 900¦Ìm*680¦Ìm*450¦Ìm