Panasonic EXC-16CT250U
Common Mode Chokes Triple 25Ohm 100MHz 0.1A 3Ohm DCR SMD T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Panasonic EXC-16CT250U.
Panasonic
Datasheet6 pages8 years ago
Electro Sonic
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
CAD Models
Download Panasonic EXC-16CT250U symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
3DDownload
SnapEDA
SymbolFootprint
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2017-06-01
Descriptions
Descriptions of Panasonic EXC-16CT250U provided by its distributors.
Panasonic EXC16CT250U - Common mode Noise Filters
100mA 25¦¸@100MHz 3¦¸ 0403 900¦Ìm*680¦Ìm*450¦Ìm
Common mode Noise Filters, 100mA, 3½, RoHS