Panasonic ETQP3M220KVN
Ind Power Shielded Wirewound 22uH ±20% 100kHz Ferrite 2.7A Emboss T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Panasonic ETQP3M220KVN.
IHS
Datasheet15 pages4 years ago
Newark
Future Electronics
HQonline
3 month trend:
-26.67%
CAD Models
Download Panasonic ETQP3M220KVN symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
3DDownload
SnapEDA
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2016-06-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Related Parts
Inductor Power Unshielded Wirewound 22uH 20% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 1.5A 0.11Ohm DCR T/R
Ind Power Semi-Shielded Wirewound 22uH 20% 100KHz Ferrite 1.4A 5040 T/R
Ind Power Semi-Shielded Wirewound 22uH 20% 100KHz Ferrite 1.5A T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 22uH 20% 100KHz Ferrite 1.9A 0.1365Ohm DCR 2424 T/R