Panasonic ETQ-P3MR47KVP
General Purpose Inductor, 0.47uH, 20%, 1 Element, Metal Composite-Core, SMD, 2220
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Panasonic ETQ-P3MR47KVP.
IHS
Datasheet15 pages4 years ago
Panasonic
Inventory History
3 month trend:
-9.64%
Introduction Date2022-04-19
Descriptions
Descriptions of Panasonic ETQ-P3MR47KVP provided by its distributors.
470nH Integrated molded inductor ±20% SMD,5.5x5mm Power Inductors ROHS
Panasonic ETQP3MR47KVP - Power Inductors for Automotive application
FIXED IND 470NH 12.7A 5.34 MOHM