Panasonic ERJ8ENF7150V
Res Thick Film 1206 715 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
NRND
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Panasonic ERJ8ENF7150V.
Panasonic
Datasheet3 pages9 years ago
Newark
element14 APAC
Master Electronics
Burklin Elektronik
Supply Chain
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusNRFND (Last Updated: 6 months ago)
Related Parts
Yageo GroupRC1206FR-07715RL
Res Thick Film 1206 715 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAC1206FR-07715RL
PanasonicERJ8ENF6800V
Res Thick Film 1206 680 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 750 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
PanasonicERJ-8ENF6980V
Res Thick Film 1206 698 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Descriptions
Descriptions of Panasonic ERJ8ENF7150V provided by its distributors.
Thick Film Chip Res, 1206,1% Precision 7; Thick Film Chip Res, 1206,1% Precision 715ohm, 7 inch reel
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 715ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 715Ohm 卤100ppm/C
Thick Film Resistors - SMD 1206 715ohms 1% AEC-Q200
Panasonic ERJ8ENF7150V - General Purpose Chip Resistors
RESISTOR, 715R, 0.25W, 1%, 1206, REEL; Product Range:PANASONIC - ERJ Series; Resistance:715ohm; Power Rating:250mW; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case Style:1206 [3216 Metric]; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Voltage Rating:200V; Packaging:Reel; Resistor Mounting:SMD; Resistor Terminals:Wraparound