Panasonic ERJ8ENF2260V
Res Thick Film 1206 226 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Panasonic ERJ8ENF2260V.
Future Electronics
Datasheet3 pages9 years ago
Newark
element14 APAC
Master Electronics
Burklin Elektronik
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1998-02-25
Related Parts
Res Thick Film 1206 226 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206FR-07226RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 226Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 226ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 226ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
PanasonicERJ8ENF2200V
Res Thick Film 1206 220 Ohm 1% 0.25W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC1206FR-07220RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 220Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descriptions
Descriptions of Panasonic ERJ8ENF2260V provided by its distributors.
Res Thick Film 1206 226 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Avnet Japan
Thick Film Chip Res, 1206,1% Precision 2; Thick Film Chip Res, 1206,1% Precision 226ohm, 7 inch reel
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 226Ohm ±100ppm/C
Thick Film Resistors - SMD 1206 226ohms 1% AEC-Q200
Panasonic ERJ8ENF2260V - General Purpose Chip Resistors
RESISTOR, 226R, 0.25W, 1%, 1206, REEL; Product Range:PANASONIC - ERJ Series; Resistance:226ohm; Power Rating:250mW; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case Style:1206 [3216 Metric]; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Voltage Rating:200V; Packaging:Reel; Resistor Mounting:SMD; Resistor Terminals:Wraparound