Panasonic ERJ3GEYJ913V
Res Thick Film 0603 91K Ohm 5% 1/10W ¦200ppm/¦C SMD Punched Carrier T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Panasonic ERJ3GEYJ913V.
Future Electronics
Datasheet0 pages0 years ago
Farnell
Newark
Master Electronics
TME
Related Parts
Resistor Thick Film 0603 91k Ohm 5% 1/10 Watt ±200ppm °C Surface Mount Paper Tape and Reel
Res Thick Film 0603 91K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 91000ohm, 75V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Res Thick Film 0603 82K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 82K Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Descriptions
Descriptions of Panasonic ERJ3GEYJ913V provided by its distributors.
100mW Thick Film Resistors 150V ±5% ±200ppm/℃ 91kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
RES SMD 91K OHM 5% 1/10W 0603 / 91 kOhms ±5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
ERJ Series 0603 91 kOhm 0.1 W ±5 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
ERJ3G SERIES THICK FILM SMNT FIXED RESISTOR 0603 CASE +/-5% 0.1W +/-200PPM/DEGC
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 91kOhm ±200ppm/C
Thick Film Chip Resistor, 91000 ½, 5 %, 0.1 W
Panasonic SCT
Panasonic ERJ3GEYJ913V - General Purpose Chip Resistors
SMD Resistor Dimensions L x W x H: 1.6 x 0.8 x 0.45 mm Temperature range: -55 ... 155 °C Housing type: 0603 Resistor type: Thick Film Power Rating: 100 mW Rated voltage: 75 V Resistance: 91 kOhm
RESISTOR, 0603, 91K 5%, 0.1W; Product Range:PANASONIC - ERJ Series Thick Film Chip Resistor; Resistance:91kohm; Power Rating:100mW; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:0603 [1608 Metric]; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Voltage Rating:75V; Resistor Mounting:SMD