Panasonic ERJ-PB3D1242V
Res Thick Film 0603 12.4K Ohm 0.5% 0.2W(1/5W) ±50ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Panasonic ERJ-PB3D1242V.
Newark
3 month trend:
+0.00%
Related Parts
PanasonicERJ-3RBD1242V
Res Thick Film 0603 12.4K Ohm 0.5% 0.063W ±50ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRT0603DRE0712K4L
100mW Thin Film Resistor ±0.5% ±50ppm/℃ 12.4kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ3RBD1202V
Res Thick Film 0603 12K Ohm 0.5% 1/16W ±50ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0603 13K Ohm 0.5% 0.063W ±50ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC0603DR-0712K4L
General Purpose Chip Resistor Thick Film 0603 12.4kOhm 0.5% Paper T/R
Yageo GroupRT0603DRE0712KL
100mW Thin Film Resistor ±0.5% ±50ppm/℃ 12kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descriptions
Descriptions of Panasonic ERJ-PB3D1242V provided by its distributors.
ERJ 0603 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±0.5% ±50ppm/C 12.4kOhms 0.2W 1/5W
RES SMD 12.4K OHM 0.5% 1/5W 0603
Chip Res, Thick Film, 12K4, 0.2W, 0603; Resistance:12.4Kohm; Resistance Tolerance:± 0.5%; Power Rating:200Mw; Resistor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:High Precision Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-PB3D1242V