Panasonic ERJ-PB3B4421V
Thick Film Resistors - SMD 0603 Anti-Surge Res. 0.1%, 4.42Koh
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Panasonic ERJ-PB3B4421V.
Newark
Datasheet2 pages10 years ago
Inventory History
3 month trend:
-1.77%
Related Parts
Yageo GroupRT0603BRD074K42L
100mW Thin Film Resistor 75V ±25ppm/℃ ±0.1% 4.42kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0603BRD074K32L
100mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 4.32kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0603BRD074K64L
100mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 4.64kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descriptions
Descriptions of Panasonic ERJ-PB3B4421V provided by its distributors.
ERJ 0603 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±0.1% ±50ppm/C 4.42kOhms 0.2W 1/5W
RES SMD 4.42K OHM 0.1% 1/5W 0603
Chip Res, Thick Film, 4K42, 0.2W, 0603; Resistance:4.42Kohm; Resistance Tolerance:± 0.1%; Power Rating:200Mw; Resistor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:High Precision Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-PB3B4421V