Panasonic ERJ-PA3F1180V
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 118ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Panasonic ERJ-PA3F1180V.
Panasonic
Datasheet8 pages11 years ago
Related Parts
Res Thick Film 0603 120 Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0603 120 Ohm 1% 0.33W(1/3W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 120ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
TE ConnectivityCRGH0603F120R
Res Thick Film 0603 120 Ohm 1% 1/5W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
PanasonicERJ-P03F1150V
Res Thick Film 0603 115 Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions of Panasonic ERJ-PA3F1180V provided by its distributors.
Anti-Surge High Power Thick Film Chip Resistor, 118 ½, 1 %, 0.25 W
Panasonic SCT
0603 NEW ANTI-SURGE RESISTOR / 0603 NEW ANTI-SURGE RESISTOR 1% 118OHM
SMD Thick Film 0603 0,25W 1% 118R
Panasonic ERJPA3F1180V - Small & High Power Chip Resistors
RES, 118R, 1%, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 118ohm; Product Range: ERJPA3 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 1%;