Panasonic ERJ-3RBD3401V
Res Thick Film 0603 3.4K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±50ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Panasonic ERJ-3RBD3401V.
Panasonic
Datasheet3 pages9 years ago
Master Electronics
Electro Sonic
Supply Chain
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2004-02-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Related Parts
Yageo GroupRT0603DRD073K3L
100mW Thin Film Resistor ±0.5% ±25ppm/℃ 3.3kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thin Film 0603 3.3K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±50ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Medical
Yageo GroupRT0603FRE073K3L
100mW Thin Film Resistor ±50ppm/℃ ±1% 3.3kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thin Film 0603 3.32K Ohm 1% 1/10W ±50ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Yageo GroupRT0603FRE073K6L
100mW Thin Film Resistor ±50ppm/℃ ±1% 3.6kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ3EKF3401V
Res Thick Film 0603 3.4K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions of Panasonic ERJ-3RBD3401V provided by its distributors.
Thick Film Chip R, 0603, 0.5%, Precision Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-3RBD3401V
Precision Thick Film Chip Resistor, 3400 ½, 0.5 %, 0.1 W
Panasonic SCT
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 3400ohm, 75V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0603
0603 FIXED RESISTOR Chip Resistor 100mW 3.4kOhm 50ppm/C 0.5%
Thick Film Resistors - SMD 3.4K OHM .5%