Panasonic ERJ-1GMF1R37C
0201 Thick Film Chip Resistor / 0201 SMD Resistor Halogen Free 1.37 Ohm Reel 7
Price and Stock
DistributorSKUMinPkg
Onlinecomponents.comERJ-1GMF1R37C015KBulk
Master ElectronicsERJ-1GMF1R37C015K
AvnetERJ-1GMF1R37C015K
4d
CAD Models
Download Panasonic ERJ-1GMF1R37C symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
Footprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Related Parts
Yageo GroupRC0201FR-071R5L
Res Thick Film 0201 1.5 Ohm 1% 0.05W(1/20W) -100ppm/C to 350ppm/C Pad SMD T/R
Descriptions
Descriptions of Panasonic ERJ-1GMF1R37C provided by its distributors.
0201 Thick Film Chip Resistor Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-1GMF1R37C
RES 1.37 OHM 1% 1/2W 0201