Panasonic ERA-8AEB7682V
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 76800ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Panasonic ERA-8AEB7682V.
Panasonic
Datasheet3 pages10 years ago
Master Electronics
Electro Sonic
Panasonic SCT
Burklin Elektronik
Inventory History
3 month trend:
-0.17%
Related Parts
PanasonicERA8AEB823V
Res Thin Film 1206 82K Ohm 0.1% 0.25W(1/4W) ±25ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERA-8AEB6982V
Res Thin Film 1206 69.8K Ohm 0.1% 0.25W(1/4W) ±25ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERA-8AEB8062V
Res Thin Film 1206 80.6K Ohm 0.1% 0.25W(1/4W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRT1206BRD0775KL
250mW Thin Film Resistor 200V ±25ppm/℃ ±0.1% 75kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT1206BRD0782K5L
250mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 82.5kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT1206BRD0769K8L
250mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 69.8kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descriptions
Descriptions of Panasonic ERA-8AEB7682V provided by its distributors.
ERA-8A FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±0.1% ±25ppm/C 76.8kOhm 0.25W 1/4W
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.25W, 76800½, 0.1%, 1206, RoHS
Panasonic SCT
RES SMD 76.8K OHM 0.1% 1/4W 1206
RES, THIN FILM, 76K8, 0.1%, 0.25W, 1206
Panasonic ERA8AEB7682V - High Precision Chip Resistors
Surface Mount Thin Film Resistor, Aec-Q200 Era Series, 76.8 Kohm, 250 Mw, - 0.1%, 150 V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERA8AEB7682V
RES, 76K8, 0.1%, 0.25W, 1206, METAL FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 76.8kohm; Product Range: ERA8A Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thin Film; Power Rating: 250mW; Resistance